H-P 7:00-15:00
Hericium erinaceus, japán Yamabushitake, kínai Hou Tou Gu, angol Oroszlánsörény
A Hericium cseh és angol nevét a termés alakjáról kapta. A termés egy tengeri korallra vagy egy oroszlánsörényre hasonlít. A termések körülbelül 7-15 cm méretűek, de sokkal nagyobbak, akár 40 cm-esek is lehetnek. A termőtestek kupola alakúak és alulról "fodrosak", tüskékre emlékeztető túlnyúlásokkal. A Hericium a sérült lombhullató fák törzsén és a tuskókon nő, különösen az északi félteke területein. Így Európában, Ázsiában és Észak-Amerikában is megtalálható.
A Hericium ehető és nagyon ízletes gomba. Az ázsiai népek gasztronómiájában is helye van. Azonban nemcsak élelmiszer, hanem életfontosságú gomba is, amelyet Ázsiában elsősorban a hagyományos gyógyászatban, többek között a kínai orvoslásban használnak. De az észak-amerikai indiánok is ismerték. Csak a 18. században dokumentálták "tudományosan" a gombát. Két mikológus foglalkozott vele, az első a francia J. B. F. Bulliard volt, aki 1797-ben a Hydnum erinaceus nevet adta neki, jelenlegi neve Hericium Ch. H. Persoon 1797-ben.
Tájékoztatjuk, hogy honlapunk már nem tehet olyan állításokat, amelyek a gyógynövények vagy gombák gyógyhatásának benyomását kelthetik. A jelenlegi uniós jogszabályok ezt tiltják. Annak ellenére, hogy a hagyományos kínai orvoslás már évezredek óta létezik, és számtalan betegen tesztelték. Ugyanakkor nem szabad megemlítenünk a kortárs tudományos vizsgálatok által bizonyított hatásokat. De hiszünk vásárlóink józan eszében. A gyógynövényekkel és gombákkal kapcsolatos részletes információkért kérjük, keressen az interneten nyilvánosan elérhető forrásokban. Értékes információk találhatók például a www.tcmencyklopedie.cz oldalon.