H-P 7:00-15:00
A Coriolus(Coriolus versicolor, Trametes versicolor, outcove, Turkey Tail Mushroom, Chinese Yun Zhi, Japanese Kawaratake) egy fafúró gomba, amely a betegségek közé tartozik és nem ehető. A Coriolus egész évben nő, és főként Ázsia, Észak-Amerika és Európa mérsékelt éghajlatú területein élő sérült és elhalt lombhullató fák törzsén vagy tuskóin található meg. A gomba termőtestei legyező alakúak, innen az angol neve, és tetőszerűen elrendezett fürtöket alkotnak. Maga a kalap átmérője körülbelül 2-8 cm. Barna vagy szürke alapon bézs színű sávok jellemzik, a kalap felülete bársonyosnak tűnik.
A koriolusz régről ismert. A Kr. u. 1368-ig, azaz az ókori Kína és a Ming-dinasztia idejéből származó átfogó szövegekben feljegyezték, hogy a Coriolust a fizikai, mentális állapot erősítésére és a qi energia fokozására használták. A Coriolus a hagyományos kínai orvoslásban ma is "gyógyszerként" használatos. A "tudományos" világ számára csak az 1960-70-es években fedezték fel. Akkor egy japán tudósnak köszönhetően a Coriolusból kivontak egy PKS nevű poliszacharidot, amelyről hamarosan bebizonyosodott, hogy immunstimuláló hatású. További kísérletek 1965 folyamán aztán megerősítették, hogy a PKS-nek rákellenes hatása is van. Japánban 1980 körül a gyakorlatba is átültették, és a szokásos rákellenes kezeléshez adták hozzá. Ugyanez igaz Koreában is, ahol a rákos betegek akár 70%-ának is adnak Coriolust. Az 1990-es évek óta számos klinikai vizsgálatot végeztek és végeznek a Coriolus hatékonyságának megerősítésére.
Felhívjuk figyelmét, hogy honlapunk már nem tehet olyan állításokat, amelyek a gyógynövények vagy gombák bármilyen terápiás hatásának benyomását kelthetik. A jelenlegi uniós jogszabályok ezt tiltják. Annak ellenére, hogy a hagyományos kínai orvoslás már évezredek óta létezik, és számtalan betegen tesztelték. Ugyanakkor nem szabad megemlítenünk a kortárs tudományos vizsgálatok által bizonyított hatásokat. De hiszünk vásárlóink józan eszében. A gyógynövényekkel és gombákkal kapcsolatos részletes információkért kérjük, keressen az interneten nyilvánosan elérhető forrásokban. Értékes információk találhatók például a www.tcmencyklopedie.cz oldalon.